Czy wiesz, jak osłonić taras od wiatru?

W okresie wiosny i lata taras to najlepsze miejsce na relaks, szczególnie kiedy cenimy sobie bliskość przyrody. Chcąc zapewnić sobie i naszym bliskim komfort warto wybrać nie tylko wygodne meble, ale również zastanowić się jak osłonić taras od wiatru. Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się nowoczesne pergole ogrodowe z możliwością zamontowania paneli bocznych. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli nam skutecznie skryć się przed wiatrem i wykorzystać każdy letni dzień.

Pergole ogrodowe – najlepszy sposób na to, jak osłonić taras od wiatru

Pergole ogrodowe, dawniej kojarzone w konstrukcjami drewnianymi oplecionymi winoroślą dzisiaj wynoszone są na nowy poziom designu. Obecnie pergole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne: konstrukcje wznoszone są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo.

jak osłonić taras od wiatru

Jedną z piękniejszych propozycji na to jak osłonić taras od wiatru jest pergola MARANZA o długości 360 cm. Ponad 3,5-metrowa pergola skutecznie zadaszy miejsce wypoczynkowe i pozwoli odpoczywać w komfortowym cieniu. Ten model posiada dach wykonany z ruchomych listew aluminiowych, których pozycja jest regulowana przez użytkownika. Sami decydujemy o tym, ile światła wpada pod pergolę! Pergola MARANZA oferowana jest w jasnych kolorach – dzięki temu bez trudu wpiszemy ją w już zaaranżowany taras. MARANZA to także odpowiedź na pytanie: jak osłonić taras od wiatru?

Boczna roleta dla pergoli MARANZA: idealna osłona przed wiatrem

Pergola MARANZA może zostać uzupełniona o roletę boczną dedykowaną do tego modelu. Roleta taka wykonana jest z wysokiej klasy tkaniny tekstylnej odpornej na pleśń, wilgoć, wnikanie brudu. Pozycja rolety regulowana jest przez użytkowników – może być ona zsunięta całkowicie lub też do 1/3 czy 2/3. Roleta nie tylko osłoni miejsce wypoczynkowe od wiatru, ale też zapewni nam większa prywatność i uchroni przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Duża pergola tarasowa MARANZA

jak osłonić taras od wiatru

Szukając pergoli, która pozwoli nam zacienić dużą przestrzeń wypoczynkową koniecznie zwróćmy uwagę na model MARANZA o długości 720 cm w kolorze szarym. Pergola ta to ponad 7 metrów szczelnego dachu, który pozwoli nam dowolnie zaaranżować przestrzeń wypoczynkową blisko domu. Prezentowana pergola posiada stelaż utrzymany w ciemnym kolorze, przez co produkt ten sprawdzi się idealnie w minimalistycznym otoczeniu, gdzie królują stonowane kolory mebli. Pergola MARANZA posiada dach wykonany z aluminiowych listew, które mogą być rotowane zgodnie z potrzebami użytkownika – to on decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

czym osłonić taras przed wiatrem

Uzupełnieniem dla prezentowanej pergoli jest roleta frontowa, która jest odpowiedzią na pytanie: jak osłonić taras od wiatru. Dedykowana roleta wykonana jest z tkaniny tekstylnej, której struktura doskonale chroni przed podmuchami wiatru, jak i promieniowaniem słonecznym. Warto dodać, że roleta jest regulowana, co znacznie poprawia komfort jej użytkowania.

Osłona tarasu przed wiatrem w formie parasola

Czy wiesz, że skuteczna osłoną przed podmuchami wiatru może być również nowoczesny parasol ogrodowy? Doskonałym przykładem jest parasol ICON, którego szeroka czasza ma wymiary 4×3 metry, co pozwala na zacienienie olbrzymiego obszaru przestrzeni wypoczynkowej. Parasol jest regulowany w kilku płaszczyznach, przez co bez trudu określimy kąt padania cienia. Czasza wykonana jest z materiału technicznego, zabezpieczonego przed wnikaniem brudu i wilgocią. Tak duża czasza skutecznie ochroni nas również przed silnym wiatrem!

About Stefania Zielinska

Check Also

Meble z rattanu hitem modnych ogrodów

Szukasz inspiracji do stworzenia efektownego, pięknego ogrodu? Znajdziesz je w katalogu marki Vimine! Producent wysokiej …

https://www.dts24.pl/polisa-oc-to-za-malo-jakie-dodatki-wybrac/?swcfpc=1 https://www.naszrybnik.com/site/art/1-aktualnosci/0-/18287-kiedy-polisa-oc-odnowi-sie-automatycznie- https://lwowecki.info/automatyczne-odnowienie-polisy-oc-kiedy-tak-sie-dzieje/