Jak dbać o meble ogrodowe?

Mróz, opady i zanieczyszczenia nie sprzyjają kondycji mebli ogrodowych. Aby ulubiony komplet jak najdłużej służył w nienagannym stanie, należy poświęcić mu odrobinę uwagi, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak dbać o meble ogrodowe zimą? Sprawdź nasze rady!

Meble ogrodowe zimą

Komplety wyplatane z technorattanu i wykonane z antykorozyjnego aluminium wysokiej jakości mogą przezimować bezpośrednio na tarasowych deskach. Modele z naturalnych surowców gorzej znoszą kontakt z wilgocią i mrozem, dlatego w okresie jesienno-zimowym należy zabezpieczyć je w suchym, przewiewnym miejscu.

Meble znajdujące się na tarasie czy w piwnicy warto dodatkowo przykryć pokrowcem. Znacznie lepiej niż sztywniejące na mrozie, tanie osłony z domieszkami winylowymi sprawdzi się pokrowiec marki Aero Cover. Lekkie, nieprzemakalne osłony zawierają dodatkową warstwę przepuszczającej membrany. Tkanina zachowuje swoją plastyczną formę niezależnie od warunków atmosferycznych. „Oddychający” materiał zapobiega też rozwojowi pleśni i bakterii pod przykryciem.

meble-ogrodowe-coria-ii meble-ogrodowe-coria-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-siena

Środki pielęgnacyjne

Meble wykonane z naturalnych materiałów (bambusa, rattanu, wikliny, drewna) wymagają konserwacji specjalistycznymi środkami. W sklepach Garden Space znajdziesz proste w użyciu preparaty w spray’u przeznaczone do pielęgnacji naturalnych materiałów. Zanim pokryjesz meble ochronną powłoką, dokładnie wyczyść ich powierzchnię przy pomocy suchej szczotki ryżowej.

Ponadto, pamiętaj o tym, że meble z drewna przed pierwszym użyciem należy trzykrotnie olejować bezbarwnym olejem do mebli ogrodowych. Zabieg może spowodować chwilową zmianę koloru surowca na bardziej intensywny i soczysty.  Z czasem mebel odzyska swoją pierwotną barwę.

meble-ogrodowe-monza meble-ogrodowe-rapallo meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo

 

About Stefania Zielinska

Check Also

Meble z rattanu hitem modnych ogrodów

Szukasz inspiracji do stworzenia efektownego, pięknego ogrodu? Znajdziesz je w katalogu marki Vimine! Producent wysokiej …

Nowoczesne meble do ogrodu pergola aluminiowa meble restauracyjne