Tworzymy piękny ogród: jak zaplanować taras?

Taras jest niezwykle ważnym elementem bryły domu. To właśnie on jest łącznikiem między wnętrzem a ogrodem, ulubionym miejscem spotkań domowników i wyrazistą ozdobą posesji. Aby taras jak najlepiej spełniał swoją rolę, należy zagospodarować go z należytą starannością. Jak zaplanować taras? Poznaj nasze rady!

Jak zaplanować taras? Z głową!

meble-ogrodowe-bali meble-ogrodowe-coria meble-ogrodowe-coria meble-ogrodowe-lugo

Zastanawiasz się, jak zaplanować taras? Prace nad nowym tarasem zacznij od wyboru nawierzchni. Materiał, którym wyłożony będzie taras, ma ogromny wpływ na funkcjonalność i estetykę przestrzeni. Nawierzchnia powinna komponować się z elewacją budynku, cechować się wysoką odpornością na ścieranie i czynniki zewnętrzne. Ważne jest, aby utrzymanie nawierzchni w nienagannej czystości nie przysparzało większych problemów. Wśród materiałów najczęściej goszczących na nowoczesnych tarasach wyróżnić możemy płytki, kamień, beton dekoracyjny, drewno oraz nowoczesną deskę kompozytową, która do złudzenia przypomina drewno, jednak nie wymaga czasochłonnej impregnacji. Pamiętaj o tym, że nawierzchnia musi być wykonana tak, aby zapewnić swobodny odpływ wody.

Miejsce ma znaczenie!

meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-coria meble-ogrodowe-parma

Nie bez znaczenia jest strona, w którą skierowany będzie taras. Optymalnym rozwiązaniem będzie stworzenie strefy relaksu od strony wschodniej lub północnej. Pamiętaj o tym, aby miejsce na śmieci czy kompostownik nie znajdował się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Ochrona przed kapryśną aurą

zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara

Z nowego tarasu będziesz mógł korzystać niezależnie od pogody, jeśli uzupełnisz aranżację o nowoczesną pergolę wykonaną z metalowych części modułowych. Minimalistyczne, efektowne konstrukcje wyposażone są w regulowany dach wykonany z lameli. Pergole zacieniają cały taras oraz chronią przed opadami.

About Stefania Zielinska

Check Also

Grill gazowy – warto?

Dla znacznej części z nas esencją lata są spotkania z przyjaciółmi i rodziną  w ogrodzie. …