Jak urządzić taras?

Wielu z nas u progu lata zastanawia się: jak urządzić taras? Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb? Dzisiaj producenci oferują nam wiele pięknych kompletów meblowych, które z pewnością przypadną nam do gustu. Jakie zestawy wybrać?

Meble technorattanowe – propozycja na to, jak urządzić taras

/meble-ogrodowe-leonardo

Wśród wielu propozycji mebli ogrodowych meble technorattanowe od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ich główną zaletą jest olbrzymia wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne. Jedną z piękniejszych propozycji jest komplet LEONARDO. Jest to zestaw kawowy, który sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Zestaw LEONARDO składa się z czterech elementów: stolika kawowego, sofy dwuosobowej oraz dwóch wygodnych i profilowanych foteli. Zaletą zestawu LEONARDO jest z pewnością jego design – projektanci nawiązali do klasycznych wzorców, przez co meble te doskonale prezentować się będą w klasycznych, polskich ogrodach. Komplet LEONARDO to idealna odpowiedź na pytanie: jak urządzić taras i gwarancja tego, że każda chwila na nim spędzona będzie wyjątkowa.

Jak urządzić taras wygodnie?

meble-ogrodowe-milano

Szukają klasycznych mebli wypoczynkowych na taras nie sposób zignorować komplet MILANO. Zestaw ten składa się z dwóch elementów narożnych, elementy środkowego, stolika kawowego oraz pufy. Całość możemy wykorzystywać osobno lub razem, gdyż kolekcja ta to doskonały przykład mebli modułowych. Stelaże kolekcji MILANO wykonano ze spawanego, powlekanego proszkowo aluminium – materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Dodatkowo niska waga aluminium wpływa na zmniejszenie ostatecznej wagi mebla, przez co podnoszenie elementów nie sprawia żadnego problemu. Wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rotang. Plecionka ma nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie wilgoci i brudu. Komplet MILANO dostępny jest w kilku kolorach, przez co możliwe jest wybranie mebla pasującego do już istniejącej aranżacji.

Meble LUGO – prosty sposób na to, jak urządzić taras

meble-ogrodowe-lugo

Szukając mebli nowoczesnych warto zwrócić uwagę na kolekcję LUGO – to zestaw modułowy, składający się z dwóch sof narożnych, elementy środkowego i pojedynczego, fotela oraz stolika. Kolekcja ta spełni nasze marzenia o funkcjonalnym tarasie! Decydując się na zestaw LUGO możemy kreatywnie podejść do przestrzeni i zmieniać wystrój zgodnie z naszymi potrzebami. Kolekcja oparta jest na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Wierzch tworzą wygodne poduszki i siedziska, w których wnętrzu znajdziemy miękką piankę. Wierzch poduszek to tapicerka o hydrofobowej strukturze, która nie chłonie wilgoci i brudu. Meble LUGO to świetny pomysł na to, jak urządzić taras ze smakiem i pomysłem!

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

zadaszenie-tarasowe-perara

Szukając inspiracji na to jak urządzić taras nie możemy zapomnieć o funkcjonalnym zadaszeniu. Nowoczesne pergole tarasowe to strzał w dziesiątkę i gwarancja, że każda chwila spędzona na tarasie będzie wyjątkowa. Jedną z ciekawszych propozycji jest zadaszenie tarasowe PERARA w kolorze białym. To funkcjonalne urządzenie wniesie powiew nowoczesności na nasz taras i pozwoli cieszyć się kontaktem z natura bez względu na pogodę czy okoliczności. PERARA wzniesiona jest na aluminiowej konstrukcji – elementy aluminiowe zabezpieczono przed działaniem wilgoci. Na szczycie konstrukcji umieszczono dach wykonany z uchylnych listew. W zależności od pozycji listew możemy wpuszczać światło na taras lub też całkowicie go zacienić.

About Stefania Zielinska

Check Also

Jak zadaszyć przydomowy taras?

Odpoczynek w cieniu na tarasie to doskonały sposób na letni relaks. Przydomowy taras bez trudu …

Kategorie