Jak zaaranżować taras w stylu boho?

Stylistyka boho jest chętnie wykorzystywana zarówno we wnętrzach naszych domów, jak i na tarasach czy w ogrodach. Chcąc zaaranżować wyjątkową przestrzeń w tym stylu warto postawić na eleganckie meble, dodatki, dekoracje. Od czego zacząć?

Wybieramy odpowiednie meble na taras boho

Na tarasie w stylu boho najlepiej sprawdzą się białe meble technorattanowe – są one nie tylko eleganckie, ale również niesamowicie trwałe i dopasowane do potrzeb wielu użytkowników. Meble technorattanowe oparto na lekkich, aluminiowych stelażach, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci, korozji. Okrycie mebli tworzy plecionka syntetyczna o nieporowatej strukturze, która nie wchłania brudu, nie płowieje, na długi czas zachowuje doskonały wygląd. Alternatywą dla mebli technorattanowych mogą być eleganckie meble z naturalnego rattanu, które również wspaniale wyglądać będą w aranżacjach boho.

Klimat stworzą dodatki!

Taras w stylistyce boho wymaga odpowiednich dodatków – pełnić będą one kluczową rolę! Podstawą niech będą miękkie tkaniny i kolorowe poduszki. Stawiajmy na naturalne materiały, które oprą się zmiennym warunkom atmosferycznym. Świetnym rozwiązaniem okaże się dywan tarasowy – taki produkt tworzony jest w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że nie tylko będzie on zdobił taras, ale poprzez jego kupno wspomożemy środowisko naturalne. Dywan tarasowy to również świetny element, który poprawi nasz komfort – skutecznie ochroni on stopy przed kontaktem z chłodnymi kaflami podłogowymi. Doskonałym uzupełnieniem dla tarasów w stylistyce boho są lampiony – mogą być one klasyczne lub nowoczesne, solarne. Lampiony stworzą wyjątkowy klimat wieczorami, mogą być też wykorzystywane do oznaczania ścieżek w ogrodzie lub do furtki.

About Stefania Zielinska

Check Also

Posezonowe wyprzedaże – co warto kupić?

Jesień to czas wielkich wyprzedaży w sklepach  z wyposażeniem outdoorowym. Może warto wreszcie spełnić marzenie …

Kategorie