Jak zadaszyć przydomowy taras?

Odpoczynek w cieniu na tarasie to doskonały sposób na letni relaks. Przydomowy taras bez trudu zaaranżujemy wykorzystując szeroki wybór mebli i dodatków ogrodowych. Warto również zastanowić się, w jaki sposób zapewnić sobie cień na tarasie.

Parasole – idealne na mniejsze tarasy

Klasyczne parasole dostępne są dzisiaj w nowoczesnej, udoskonalonej wersji – nie ma wątpliwości, że to właśnie parasole są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych produktów do zacienienia tarasu. Obecnie parasole tworzone są z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo warto wspomnieć o przemyślanej konstrukcji: nowoczesne parasole posiadają wiele punktów regulacji, co pozwala na stałe regulowanie kąta padania cienia. Główna oś parasola to aluminiowy stelaż, który osadzony jest na ruchomej stopie. Taka konstrukcja pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Czasza parasola to tkanina techniczna pokryta warstwą poliuretanu – tak zabezpieczony materiał nie płowieje, nie jest podatny na wnikanie wilgoci, kurzu. Stabilna pozycja tkaniny czaszy wynika z zastosowania sprężyn naciągowych. Czasza może być też odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

A może pergola?

Alternatywą dla parasola ogrodowego jest pergola – jest to funkcjonalne, nowoczesne zadaszenie, które pozwoli na osłonięcie całego tarasu przed palącym słońcem. Pergole to konstrukcje modułowe, składające się z elementów aluminiowych. Ich montaż jest prosty i nie wymaga dodatkowego kotwienia. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – jest on wykonany z ruchomych listew, które obracają się wokół własnej osi, co pozwala na regulowanie ilości światła, która wpada na taras. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej sprawia, że pergola chroni zarówno przed działaniem słońca, jak i niespodziewanym deszczem. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb tarasu.

 

 

About Stefania Zielinska

Check Also

Posezonowe wyprzedaże – co warto kupić?

Jesień to czas wielkich wyprzedaży w sklepach  z wyposażeniem outdoorowym. Może warto wreszcie spełnić marzenie …

Kategorie