Lato na własnym tarasie

Lato na własnym tarasie

Późna wiosna i lato to idealny czas na to, aby odpocząć z dala od zgiełku miasta, blisko natury. Jeśli jednak nie mamy możliwości realizowania dalekich wyjazdów warto zastanowić się nad zaprojektowaniem wymarzonej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu: w ogrodzie lub na tarasie. Niezbędne okażą się wygodne meble ogrodowe oraz dodatki takie jak parasol.

Meble ogrodowe – co wybrać?

Projektanci mebli ogrodowych proponują nam dzisiaj wiele interesujących kolekcji wykonanych z różnych materiałów. Wśród najpopularniejszych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe. Komplety z technorattanu są doskonale znane w Polsce, cenione za ich trwałość i estetyczny wygląd. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, a ich okrycie tworzy plecionka syntetyczna, imitująca naturalny rattan. Tworzywo to jest zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, wnikaniem brudu. Nawet po wielu latach użytkowania meble takie będą wyglądać idealnie. Alternatywą mogą być meble modułowe – takie kolekcje składają się z kilku elementów, które mogą być wykorzystywane osobno lub łączone, tworząc obszerne sofy narożne.

Parasole ogrodowe na tarasie – skuteczna ochrona przed słońcem

Szukając sposobu na to, aby ochronić się przed promieniowaniem słonecznym warto wybrać jeden z nowoczesnych parasoli ogrodowych. Parasole takie tworzone są z tworzyw o wysokiej odporności na ścieranie czy uszkodzenia, projektanci zadbali również o najmniejsze detale. Parasole ogrodowe osadzone są na stelażu ze stopu aluminium. Na szczycie znajduje się czasza wykonana z tkanin technicznych, pokrytych warstwą poliuretanu. Połączenie to sprawia, że tkanina jest odporna zarówno na wnikanie brudu, jak i promieniowanie UV. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Podobne wpisy