Niebanalnie zaaranżowany taras przy domu!

Nie musimy wyjeżdżać daleko poza miasto, aby cieszyć się bliskością zieleni i natury. Przydomowy taras może być idealnym miejscem do relaksu, o ile tylko zadbamy o jego odpowiednią aranżację. Jak stworzyć przytulne miejsce do relaksu, z którego korzystać będą wszyscy domownicy? Jakie detale sprawią, że nasz taras wyróżni się na tle innych?

Wygodne meble na taras

Szeroki wybór mebli tarasowych sprawia, że każdy bez trudu znajdzie komplet dopasowany do swoich oczekiwań. Najchętniej wybieranymi są meble technorattanowe – ten rodzaj mebli sprawdzi się najlepiej w aranżacjach nowoczesnych czy skandynawskich. Zaletą mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich szeroki wybór – projektanci proponują sofy, fotele, leżanki, krzesła, stoły. Miłośnicy bardziej klasycznych rozwiązań docenią meble rattanowe – meble takie tworzone są z naturalnych pnączy rattanowych, pozyskiwanych z upraw o zrównoważonym rozwoju. Szukając metod na kreatywne podejście do tematu aranżacji, warto wykorzystać meble modułowe, w których elementy mogą być łączone ze sobą lub też wykorzystywane osobo. Meble modułowe to ciekawe rozwiązanie dla osób kreatywnych, które nie znoszą nudy!

Siła tkwi w detalach!

Wygodne meble to nie wszystko – aby taras faktycznie zachęcał do relaksu, konieczne jest zadbanie o detale. Wśród najpopularniejszych wymienia się oczywiście kolorowe poduszki, pledy czy koce, które w czasie chłodniejszych wieczorów zapewnią nam komfort termiczny. Doskonałym pomysłem jest też wykorzystanie dywanu tarasowego – dywany nie tylko ożywią przestrzeń, ale też pozwolą na to, by chronione od chłodu były stopy. Innym niebanalnym pomysłem na dekoracje są lampiony – projektanci zaproponują nam zarówno lampiony z rattanu, jak i tworzyw syntetycznych. Bez względu na rodzaj lampionu, taki dodatek pozwoli przesiadywać na tarasie również wieczorami. Lampiony możemy powiesić nad naszymi głowami, ustawić na ziemi, parapecie – możliwości jest naprawdę wiele. Sposobem na to, aby upiększyć taras są również kwiaty – warto osadzić je w stabilnych donicach wykonanych z materiałów kompozytowych. Takie donice nie są podatne na zmienne warunki atmosferyczne, przez co na długi czas zachowają doskonały kolor.

 

About Stefania Zielinska

Check Also

Posezonowe wyprzedaże – co warto kupić?

Jesień to czas wielkich wyprzedaży w sklepach  z wyposażeniem outdoorowym. Może warto wreszcie spełnić marzenie …

Kategorie