Nowoczesny taras krok po kroku

Jak zaprojektować przydomowy taras, aby miejsce to zachwycało i zachęcało do odpoczynku? Wśród chętnie wybieranych trendów wymienia się styl nowoczesny, charakteryzujący się wysoką funkcjonalnością wybranych elementów, ich trwałością oraz elegancją. W aranżacji pomogą meble technorattanowe oraz pergola tarasowa.

Nowoczesne i trwałe meble – postaw na technorattan

Szukając idealnych mebli do nowoczesnej aranżacji tarasu, przede wszystkim warto postawić na komplety technorattanowe. Kolekcje technorattanowe zaskakują elegancją, ale też szerokim wyborem elementów – znaleźć tu można sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, stoliki kawowe, stoły, fotele wiszące w kształcie kokonów. Meble technorattanowe cechuje wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne – jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów. Okrycie mebla tworzy syntetyczna plecionka technorattanowa, która doskonale imituje naturalny rattan. Struktura technorattanu jest nieporowata, przez co nie wchłania ona wilgoci czy brudu, a czyszczenie mebla nie sprawia najmniejszych problemów. Lekki stelaż wykonano z aluminium – materiał ten zabezpieczono przed korozją.

Pergola na tarasie – co musimy o niej wiedzieć?

Pergola to idealna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych – jest to rozbudowana, modułowa konstrukcja, która osłania cały taras i pozwala odpoczywać w komfortowym cieniu. Pergole wznoszone są z elementów aluminiowych malowanych proszkowo, konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, dzięki której woda deszczowa swobodnie spływa poza obręb pergoli. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych listew – o pozycji listew decyduje użytkownik i to on podejmuje decyzję o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach możemy całkowicie zamknąć – nie nagrzewa się on, w związku z czym na tarasie panuje przyjemny chłód.

About Stefania Zielinska

Check Also

Jak zaaranżować taras w stylu boho?

Stylistyka boho jest chętnie wykorzystywana zarówno we wnętrzach naszych domów, jak i na tarasach czy …

Kategorie