Tarasy na każdą kieszeń – jak je aranżować?

Funkcjonalny, przydomowy taras to idealna przestrzeń wypoczynkowa – przekonują architekci i dekoratorzy. Nawet niewielki taras możemy zaaranżować na przestrzeń odpowiednią do odpoczynku i relaksu. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachęcało do przebywania na nim? Oto kilka wskazówek!

Taras z meblami wypoczynkowymi

Podstawą na tarasie są bez wątpienia meble wypoczynkowe. Szukając idealnego kompletu, warto zwrócić uwagę na kolekcje technorattanowe, rattanowe lub też nowoczesne meble tworzone z materiałów syntetycznych. Meble z technorattanu są lekkie, trwałe, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, świetnie wpisują się w różne aranżacje – to idealne rozwiązanie dla wszystkich przestrzeni wypoczynkowych. W przypadku mebli rattanowych warto wiedzieć, że są one tworzone z pnączy pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie rattanu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Jak zadaszyć taras i osłonić go przed słońcem?

Ochrona przed słońcem jest niezwykle ważna, jeśli planujemy zaaranżować miejsce wypoczynkowe blisko domu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest bez wątpienia parasol – nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się prostą, ponadczasową linią, licznymi punktami regulacji oraz możliwością osadzenia ich na różnych podstawach. Czasze są obszerne i wykonywane z tkanin technicznych – tkaniny takie nie płowieją, nie nagrzewają się od słońca. Alternatywą dla parasola może być pergola tarasowa – jest to stabilna, aluminiowa konstrukcja, której dach tworzą aluminiowe lamele, mogące obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy sami decydują o tym, ile światła wpada pod pergolę. Dach można całkowicie zamknąć, przez co cały taras będzie zacieniony. Pergolę można uzupełnić o rolety boczne i frontowe.

 

 

About Stefania Zielinska

Check Also

Jak zaaranżować taras w stylu boho?

Stylistyka boho jest chętnie wykorzystywana zarówno we wnętrzach naszych domów, jak i na tarasach czy …

Kategorie