Technorattan kontra rattan: znajdź meble idealne!

Zakup mebli ogrodowych nie jest najłatwiejszym zadaniem. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym czeka na nas ogrom ciekawych mebli wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice i wyglądzie. Do grupy najpopularniejszych z nich bez wątpienia należą te z technorattanu oraz rattanu. Mimo tego, że wyplatane z tych materiałów krzesła, stoliki i sofy wyglądają niemal identycznie, to ich właściwości znacząco się od siebie różnią. Co warto wiedzieć o technorattanie i rattanie? Sprawdź!

Nowoczesny technorattan – meble na lata

Technorattan od kilku lat cieszy się niezachwianą pozycją absolutnego lidera na rynku wyposażenia outdoorowego.  I trudno się dziwić: materiał łączy w sobie naturalne, ciepłe wykończenie z bezwzględną trwałością innowacyjnych tworzyw sztucznych. Wyplatane z białego, szarego albo brązowego tworzywa komplety są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wodę. Technorattanowe meble mogą bezpiecznie przezimować na zewnątrz i nie wymagają impregnacji ani odświeżania koloru.

W katalogach czołowych producentów znajdują się nie tylko klasyczne stoły i krzesła, ale również ekskluzywne sofy, narożniki o modułowej budowie, leżanki i designerskie huśtawki. Meble z technorattanu szczególnie przypadną do gustu fanom nowoczesnego, minimalistycznego wzornictwa.

meble-ogrodowe-bordeaux-ii meble-ogrodowe-bordeaux-v meble-ogrodowe-asti meble-na-balkon-filip

Naturalny rattan – powiew egzotyki

Ogród jest dla Ciebie przestrzenią, gdzie główną rolę odgrywa sama Matka Natura? W takim razie z pewnością przypadną Ci do gustu meble wyplatane z egzotycznego surowca. Komplety rattanowe wykonane są przeważnie ręcznie, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Dekoracyjne, niezwykle wyraziste meble tworzą z bujną zielenią zgrany duet. Stylowe meble rattanowe nawiązują do stylu kolonialnego.

Pamiętaj o tym, że rattan, podobnie jak inne naturalne surowce wykorzystywane do produkcji mebli, wymaga odrobiny troski o jego strukturę. W okresie jesienno-zimowym należy przechowywać meble w chłodnym, przewiewnym miejscu. Przed rozpoczęciem sezonu zaleca się zaimpregnować plecionkę.

meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-rapallo meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-versailles

About Stefania Zielinska

Check Also

Jak zadaszyć przydomowy taras?

Odpoczynek w cieniu na tarasie to doskonały sposób na letni relaks. Przydomowy taras bez trudu …

Kategorie