Ekologiczne meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym możemy obcować z naturą. Wybierając wyposażenie na taras albo do altany, warto więc kierować się nie tylko estetyką czy komfortem użytkowania mebli, ale również sposobem ich produkcji. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących w środowisku i zwracamy uwagę na to, aby nasze zakupy nie przyczyniały się do degradacji środowiska. Okazuje się, że meble ogrodowe również mogą być ekologiczne. Jakie modele spełnią oczekiwania osób stawiających na przyjazne planecie rozwiązania? Sprawdź!

Technorattanowe meble Oltre

Czy wiedziałeś, że meble technorattanowe są nie tylko efektowne, trwałe i praktyczne, ale również ekologiczne? Wysokiej jakości rattan syntetyczny charakteryzuje się nieprzeciętnie długą żywotnością. Według specjalistów, technorattanowe meble mogą służyć w ogrodzie nawet przez 20 lat. Po tym czasie mogą zyskać drugie życie w procesie recyklingu. Ponadto, podczas produkcji,  a następnie użytkowania technorattanowych mebli nie wydzielają się żadne toksyczne, szkodliwe dla atmosfery i organizmów związki.

Rattanowe meble Vimine

Marzysz o stworzeniu naturalnego, urokliwego zakątka w stylu sielskim, kolonialnym albo boho? W takim razie z pewnością zainteresują Cię meble prezentowane w katalogu Vimine. Ceniony producent oferuje krzesła, stoliki, kanapy, huśtawki i fotele z naturalnych, egzotycznych surowców – solidnego drewna tekowego i rattanu. Surowce używane do ręcznej produkcji mebli nie są przypadkowe. Rattan, zanim zostanie przerobiony na designerskie meble, rośnie na indonezyjskich, słonecznych plantacjach zrównoważonego rozwoju, natomiast drewno tekowe jest materiałem odzyskanym w procesie recyklingu.

About Stefania Zielinska

Check Also

Jak zadaszyć przydomowy taras?

Odpoczynek w cieniu na tarasie to doskonały sposób na letni relaks. Przydomowy taras bez trudu …

Kategorie