Meble do ogrodu – popularne inspiracje

Meble do ogrodu – popularne inspiracje

Decydując się na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni przydomowej istotne jest, aby wybrać meble do ogrodu – galeria proponowana przez nas wskaże Ci najnowsze trendy i podpowie, jakie rozwiązania są obecnie najchętniej wykorzystywane. Co proponują nam producenci i projektanci?

Popularne style tarasów

  1. Styl skandynawski: Ten trend czerpie z prostoty, naturalności i jasnych kolorów. Taras urządzony w stylu skandynawskim może mieć drewniane meble o minimalistycznym designie, miękkie poduszki w pastelowych odcieniach, a całość uzupełnioną o elementy dekoracyjne, takie jak świeczniki, lanterny czy lniane tekstylia.
  2. Styl boho: Inspiracje boho to mieszanka wzorów, kolorów i tekstyliów. Na tarasie w stylu boho znajdziemy jasne meble, miękkie poduszki z kwiatowymi wzorami, dywany i makatki. Warto również dodać rośliny w wiszących doniczkach oraz lampiony czy kolorowe lampki, które dodadzą uroku tarasowi.
  3. Styl nowoczesny: Aranżacja tarasu w stylu nowoczesnym skupia się na prostocie formy, a jednocześnie funkcjonalności. Meble wykonane z metalu, szkła lub aluminium, geometryczne wzory i minimalizm są charakterystycznymi elementami tego stylu.
  4. Styl śródziemnomorski: Inspiracje z regionu śródziemnomorskiego to ciepłe kolory, naturalne materiały i rustykalny wygląd. Na tarasie w stylu śródziemnomorskim znajdziemy kute metalowe meble, ceramikę, donice z kolorowymi kwiatami oraz sporo zieleni.
  5. Ogród na tarasie: Taras może stać się prawdziwym mini ogrodem. Rośliny w doniczkach, kwietniki, pnące winorośle, drzewka owocowe, a nawet warzywa w pojemnikach to tylko niektóre z pomysłów na aranżację tarasu jako małego ogrodu.
  6. Taras w stylu azjatyckim: W tym stylu kładzie się nacisk na harmonię, prostotę i spokój. Często używa się bambusowych lub drewnianych mebli, kamieni i elementów wodnych, takich jak fontanny czy stawiki.

Podobne wpisy