Nowoczesny taras – jakie meble i dodatki wybrać?

Nowocześnie zaaranżowany taras to miejsce, gdzie możemy odpoczywać z książką w dłoni, zapraszać bliskich do wspólnego relaksu, ale też organizować wspólne posiłki. Wybór odpowiednich mebli jest kluczowy, aby czuć się komfortowo. Jakie meble i dodatki okażą się najlepszym wyborem?

Nowoczesny taras – przestrzeń dopasowana do potrzeb wielu osób

Nowoczesny taras to miejsce, które może być wykorzystywane na wiele sposobów – może to być przestrzeń do spotkań w gronie znajomych, letnia jadalnia, przestrzeń odpowiednia do relaksu z książką. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Kluczem są odpowiednie meble, które odznaczać się będą zarówno elegancją, jak i trwałością.

Najchętniej wykorzystywanym rozwiązaniem na przydomowych tarasach są komplety wypoczynkowe, wykonane z technorattanu. Meble technorattanowe cenione są od wielu lat, dzisiaj dostępne są w nowej, udoskonalonej wersji. Atutem zestawów technorattanowych jest ich rozbudowanie – w kompletach znajdziemy zarówno klasyczne meble wypoczynkowe, jak i elementy kawowe, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów. Meble takie są lekkie – jest to efekt zastosowania stelaży z aluminium. Tworzywo to jest malowane proszkowo, aby było odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozją. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa plecionka syntetyczna, której nieporowata struktura nie wchłania kurzu czy wilgoci. Inną ciekawą opcją na komplet wypoczynkowy są meble modułowe.

Jak osłonić taras przed słońcem?

Nowoczesny taras warto zadaszyć przy pomocy funkcjonalnej pergoli tarasowej. Pergole to nic innego jak praktyczne zadaszenie, którego dach składa się z ruchomych listew. O pozycji listew decydują użytkownicy, tym samym decydując jak wiele światła wpada na taras. Pergole możemy dodatkowo uzupełnić poprzez ścianki frontowe i boczne – poprawią one poziom prywatności i komfortu.

About Stefania Zielinska

Check Also

Posezonowe wyprzedaże – co warto kupić?

Jesień to czas wielkich wyprzedaży w sklepach  z wyposażeniem outdoorowym. Może warto wreszcie spełnić marzenie …

Kategorie